Pierwsza część otwarcia strefy aktywnego wypoczynku w Kompleksie Leśnym LISIAKI

0
Pierwsza część otwarcia strefy aktywnego wypoczynku w Kompleksie Leśnym LISIAKI za nami! Na ponad 20 hektarach lasu wyznaczyliśmy trzy trasy spacerowe, na których przygotowaliśmy sześć miejsc do odpoczynku, w tym trzy na szczycie wzniesienia o nazwie PATRYJA (180 m n.p.m.). Są to punkty, w których można zatrzymać się na dłużej, odpocząć po spacerze, biegu, jeździe rowerem, zjeść zabrany z domu prowiant, poczytać ulubioną książkę, odetchnąć świeżym powietrzem i nasycić ciało i duszę pięknem przyrody.
W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli:
🌳 Kazimierz Gwiazdowski poseł na Sejm RP
🌳 Andrzej Józef Nowak Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
🌳 Jacek Konieczny Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród wraz ze współpracownikami
🌳 Małgorzata Jarmutowska Skarbnik gminy Szczuczyn
🌳 Jolanta Budzińska Sekretarz Urzędu Miasta
🌳 Anna Romaniuk Kierownik Referatu Rozwoju Kapitału Ludzkiego
🌳 Dyrektorzy szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szczuczyn Małgorzata Karwowska i Krzysztof Grunwald
🌳 Dariusz Koniecko oraz Łukasz Kowalski Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z Niećkowa i Szczuczyna
🌳 Janusz Siemion Dyrektor BCK w Szczuczynie wraz ze współpracownikami Ewą Borusiewicz i Andrzejem Kosmowskim
🌳 Mirosław Rainko Prezes BS w Szczuczynie
🌳 Krzysztof Wysocki prezes WPK-TBS w Szczuczynie
🌳 Sołtysi Marek Szurna (Chojnowo) Witold Grunwald (Niedźwiadna)
🌳 Media reprezentowała ekipa redaktorska z TVP w Białymstoku oraz Radia Białystok.
🌳🌲🌳🌲 Oczywiście najważniejszymi uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klas IV ze szkoły w Szczuczynie i Niedźwiadnej wraz z nauczycielami. 🌳🌲🌳🌲
Wszystkich zebranych powitał burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, który wręczył podziękowania wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację tego zadania. Należy wspomnieć, że cała strefa powstała dzięki zgodzie i pomocy Nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród, a wszystkie prace w lesie wykonali pracownicy WPK-TBS w Szczuczynie.
Punktem kulminacyjnym otwarcia było oczywiście przecięcie wstęgi, którego poza zaproszonymi gośćmi dokonała reprezentacja uczniów. Następnie zebrani podzieleni zostali sprawnie na trzy grupy. Dwie uczniowskie udały się na szlak pod opieką nauczycielek oraz Weroniki Sulimowicz i Małgorzaty Jaworowskiej, które odbywają staż w Urzędzie Miejskim. Trzecia „dorosła” grupa podziwiała efekty prac pod przewodnictwem burmistrza.
Na uczniów czekały atrakcje przygotowane przez pracowników Biblioteki Centrum Kultury, przyrodnicze opowieści Leśniczych z Nadleśnictwa oraz słodkie przysmaki na szczycie Patryi serwowane przez Emilię Zielińską i Ewelinę Modzelewską. Dorośli uczestnicy spaceru otrzymali na szczycie gorącą kawkę.
Miło było widzieć uśmiechy na twarzach uczestników i słyszeć słowa zadowolenia z efektów pracy włożonej w przygotowanie tego miejsca.
LISIAKI zostały otwarte‼️
Już w niedzielę dopełnimy tego dzieła podczas spotkania, które rozpocznie się o godzinie 11.00 pod Urzędem Miasta w Szczuczynie, na które już teraz zapraszamy wszystkich!
UM Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress