Piotr Sadowski zwycięzcą Finału Okręgowego OITiW!

2

Drużyna w składzie: Wiesław Bikowski, Piotr Sadowski oraz Maciej Wierzbicki – uczniowie klasy trzeciej technikum w zawodzie technik informatyk reprezentowała ZS w Niećkowie w finale okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, który odbył się w budynku Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.
Olimpiada rozpoczęła się od części pisemnej – testu 30 pytań z zakresu prawa własności przemysłowej i historii wynalazków oraz 3 zadań praktycznych, polegających na sporządzeniu opisu projektu wynalazczego i wykazaniu praktycznej umiejętności stosowania przepisów prawa własności przemysłowej. Po części pisemnej uczniowie mogli uczestniczyć w zabawie Oculus Rift (hełm wirtualnej rzeczywistości) oraz zapoznać się z technologią druku 3D. Po obiedzie ogłoszono wyniki części pisemnej. Na tym etapie prowadzenie objął Piotr, a Maciej był czwarty.
Nadeszła kolej na część ustną. Uczestnicy odpowiadali przed publicznością na wylosowane zestawy 3 pytań z zakresu historii wynalazków i nowości technicznych.
Około godziny 15.00 Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki. Bezkonkurencyjny wśród reprezentantów szkół województwa podlaskiego okazał się Piotr Sadowski. Jako zwycięzca będzie reprezentował województwo i Naszą Szkołę na finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 10 – 12 czerwca br. w Koszalinie. Maciej Wierzbicki zdobył tytuł Finalisty Okręgowego Olimpiady, a Wiesław Bikowski – Uczestnika Finału.
Gratulujemy!
Opiekun: Arkadiusz Bogdan

Udostępnij:

2 komentarze

  1. były uczeń zs w szczuczynie zdegustowany dnia

    Piotrek jesteś wspaniały. Gratulacje…….. i dla pedagogów szkolnych w zaangażowanie i pacę. Wyłanianie i korzystanie ze skarbów w postaci jednostek jako diamenty rozsławiające Zespół Szkól w Niećkowie. a czym pochwali się zs w szczuczynie – piłsudczykami?

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress