Piotr Żebrowski z Nagrodą Specjalną pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

0

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka zorganizowany został przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” przy współpracy z 16 Partnerami Regionalnymi.
Konkurs miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się w ośrodku regionalnym w danym województwie.
Piotr Żebrowski startujący w pierwszym etapie konkursu zorganizowanym w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku (woj. podlaskie) zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymał zaproszenie na drugi etap konkursu, który miał miejsce w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Karolinie – Otrębusach. Tutaj odbyły się przesłuchania wokalne i warsztaty taneczne. Sam pobyt w siedzibie zespołu to niezwykła lekcja historii „Mazowsza” i jego założycieli Tadeusza Sygietyńskiego i Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej. Pobyt w siedzibie Zespołu to też niepowtarzalna okazja podpatrzenia życia Mazowszaków w kulisach, podczas prób i występów.
Spośród 600 osób startujących w całej Polsce w konkursie wokalnym im. Stanisława Jopka zaproszenie do siedziby Zespołu otrzymało blisko 60 osób. Jury konkursowe wyłoniło spośród tych osób 11 zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy wystąpili wraz z zespołem i chórem „Mazowsze” podczas galowego Finalowego Koncertu, który odbył się w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w dniu 26.10.2019r.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Piotr Żebrowski znalazł się w gronie laureatów, którzy otrzymali Nagrodę Specjalną ufundowaną przez mecenasów i sponsorów konkursu m. in. marszałka województwa mazowieckiego.
Piotr Żebrowski – serdeczne gratulacje i dalszych sukcesów na drodze wokalnej.
Niech słowa Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej będą dla Ciebie drogowskazem:
„(…) trzeba robić w życiu, to co się kocha, inaczej życie traci sens.”

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress