Plany na przyszłość WPK-TBS Sp. z o.o.

0

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Szczuczynie jest gminną spółką, która realizuje szereg zadań (zaopatrzenie w wodę, gospodarka odpadami, kanalizacja, remonty drogowe, budownictwo, utrzymanie letnie i zimowe dróg oraz zieleni miejskiej itp.)
Interesariuszy spółki już ósmy rok dokładają wszelkich starań, by działała ona jak najlepiej na rzecz mieszkańców miasta i gminy. Restrukturyzacja zatrudnienia, zakupy nowych maszyn i urządzeń, dosprzętowienie, dyscyplina budżetowa, wszystko to spowodowało, że WPK-TBS nadrobiła zaległości budżetowe, a od trzech lat każdy kolejny rok zamyka zyskiem, co wcześniej (podobno) było niemożliwe…
Oczywiście nie jestem bezkrytycznym piewcą sukcesów, mamy jeszcze sporo do zrobienia i naprawienia. Idziemy jednak do przodu i dlatego oceniłem, że czas na kolejny krok– pisze o sytuacji spółki burmistrz Szczuczyna.
Na pozyskanej przez burmistrza działce, w której części funkcjonuje obecnie Targowisko powstanie nowoczesna siedziba, będąca zapleczem komunalnym. Od trzech miesięcy trwają pracenad projektem budowlanym- poniżej rzut elewacji zaprojektowanych budynków. 
Jest potrzeba i pomysł jej zaspokojenia. Jest działka, a za chwilę będziemy mieli pozwolenia. Mamy wykonawcę, bo kto inny to zrobi jak nie nasi z WPK-TBS. Zabiegam o to, byśmy w tym roku osiągnęli stan surowy zamknięty. Nie będzie łatwo, ale szansa jest i my ją wykorzystamy!– dodaje burmistrz.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress