Inwestycje w Starostwie Powiatowym

0

Od końca września 2017r. powiat grajewski realizuje zadanie inwestycyjne pn: ”Wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych do budynku urzędu Starostwa Powiatowego w Grajewie” w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

W dniu 9 marca 2017 r. został skierowany wniosek do Oddziału Podlaskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z prośbą o dofinansowanie zadania. Na realizację inwestycji fundusz przyznał kwotę 4 918,17 zł. Wykonawcą robót jest firma URBP TOMDACH, ul. Karola Świerczewskiego 7, 19-203 Ełk, wybrana w wyniku zapytania ofertowego, która realizuje zadanie na łączną kwotę 15 000,00 zł

Zakres robót obejmuje wykonanie podjazdu z profili stalowych, nawierzchni z kostki brukowej, wykonanie balustrad, montaż skrzydła drzwiowego. W chwili obecnej rozpoczęto prace polegające na rozebraniu nawierzchni z kostki brukowej oraz wykonaniu nasypów pod nową nawierzchnię.

Termin zakończenia prac planowany jest na koniec listopada 2017 r.

Wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych konieczne było, gdyż do pomieszczeń biurowych budynku prowadzą schody będące barierą architektoniczną dla  osób niepełnosprawnych, mających trudności w poruszaniu się, starszych i na wózkach inwalidzkich. Niejednokrotnie osoby niepełnosprawne nie były w stanie dotrzeć do środka budynku urzędu by załatwić swoje sprawy. Mamy nadzieje, że inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu załatwiania spraw w urzędzie wszystkim osobom, które tego potrzebują.

Z początkiem października ruszyły prace związane z malowaniem elewacji budynku oraz wymianą stolarki okiennej w Starostwie Powiatowym w Grajewie. Wykonawcą robót jest wybrana w drodze przetargu nieograniczonego firma URBP TOMDACH ul. Karola Świerczewskiego 7, 19-300 Ełk. Całkowita wartość robót budowlanych wynosi 110 000,00 zł.

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap prac będzie polegał na malowaniu elewacji budynku wraz z uzupełnieniem brakującego tynku cienkowarstwowego. Koszt I etapu prac zamknie się kwotą 50 000,00 zł. Drugi etap prac będzie polegał na wymianie stolarki okiennej dachowej w połaciach dachowych oraz na miejscowej naprawie połaci dachowej; na ten cel przeznaczona została kwota 60 000,00 zł. Koszt inwestycji zostanie w całości pokryty z budżetu powiatu grajewskiego.

Zadanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa, zmniejszenie strat energii oraz estetyki otoczenia, w tym zamalowania graffiti na ścianach budynku.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress