Podlascy posłowie złożyli oświadczenia majątkowe

0

Nie wszyscy mają mieszkanie lub dom, choć są też tacy, którzy posiadają kilka nieruchomości. Nie wszyscy jeżdżą samochodami o wartości powyżej 10 tysięcy złotych, bo tylko takie wykazują, a połowa ma kredyty. Zaglądamy do oświadczeń majątkowych podlaskich posłów.

Parlamentarzyści musieli je złożyć na początek kadencji, a więc są to dane z 10 miesięcy tego roku. W Sejmie jest 14 podlaskich posłów. Osiem osób zasiadało też w poprzedniej kadencji, dlatego ich zarobki są podobne – około 130 tysięcy złotych. To m.in. Krzysztof Jurgiel, Dariusz Piontkowski i Robert Tyszkiewicz.

Pozostali zarabiali m.in. w szpitalu, urzędach, czy jako przedsiębiorcy. Co ciekawe – Tomasz Cimoszewicz z PO nie wykazał żadnych dochodów, ani też tego, że posiada dom lub mieszkanie. Właścicielami nieruchomości nie są też: Jacek Żalek z PiS-u, Krzysztof Truskolaski z Nowoczesnej i Adam Andruszkiewicz z klubu Kukiz’15.

Oszczędności nie ma jedynie Robert Tyszkiewicz z PO, u pozostałych kształtują się one od kilku tysięcy złotych, jak np. u Jacka Boguckiego z PiS-u do prawie 360 tysięcy złotych u jego klubowego kolegi – Jarosława Zielińskiego. 11 posłów ma samochody o wartości powyżej 10 tysięcy złotych, bo tylko takie muszą wykazywać. Takiego auta nie mają: Bożena Kamińska z PO, Krzysztof Truskolaski z Nowoczesnej i Adam Andruszkiewicz z klubu Kukiz’15.

Pożyczki lub kredyty ma połowa podlaskich posłów. Niektórzy, tak jak Mieczysław Baszko z PSL-u mają do spłaty około 1500 złotych, a inni – tak, jak Bożena Kamińska z PO około 200 tysięcy franków.

Oświadczenia majątkowe wszystkich posłów są na sejm.gov.pl. (ew/wsz)

Źródło: radio.białystok.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress