Podlaska Agroliga 2017

0

Wojewódzki finał Agroligi został rozstrzygnięty w środę 5 lipca w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. O tytuł mistrza ubiegało się 8 gospodarstw i 5 firm z dokończonymi inwestycjami – rentowne, z płynnością finansową, zadbane ale też takie, których efektywność produkcji i wyniki wyróżniają je w skali województwa i kraju. Konkurs zorganizował Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, a wspierają go Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Podlaski Urząd Wojewódzki.

– To konkurs już o długiej i ugruntowanej pozycji. Przez 25 lat jego istnienia mogliśmy obserwować, jak wraz z nim w siłę rosło podlaskie rolnictwo. Rzeczywiście jest się czym chwalić – mówił na początku uroczystości Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Jako urząd marszałkowski staramy się wspierać rolnictwo. To wasze sukcesy, wasza ciężka praca często stanowią najlepszą promocję naszego regionu. Nie można jednak stać w miejscu, dlatego my staramy się pomagać, szukać nowych branż, nowych kierunków eksportu. Dużo jeszcze pracy przed nami, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Wiele zależy od liderów, takich jak dzisiejsi finaliści Agroligi – od was wiele zależy, ale i wymaga się więcej.

Gratulacje finalistom złożył też Bogdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

W kategorii FIRMY tytuł Wicemistrza Podlaskiej Agroligi 2017 otrzymała firma ze Szczuczyna: Zakład Obsługi Rolnictwa „BIRAWIT Witold Januszewski” Bogusława Januszewska. Serdecznie gratulujemy.

wrotapodlasia.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress