Podpisanie umowy z wykonawcą rozbudowy drogi w Rydzewie – Pieniążek

0

W dniu 6 lipca 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Grajewie odbyło się spotkanie przedstawicieli Powiatu Grajewskiego z reprezentantami Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego Sp. z o.o. z Pisza, którego celem było podpisanie umowy na wykonanie zadania pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1823B w Rydzewie – Pieniążek”.

Ze strony powiatu umowę podpisał Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie – Jan Julian Połonowicz w obecności Starosty Grajewskiego – Waldemara Remfelda i Wicestarosty Powiatu Grajewskiego – Tomasza Cebelińskiego, z ramienia wykonawcy natomiast Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego Sp. z o.o. w Piszu – Krzysztof Targoński. Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Radziłów – Krzysztof Milewski podpisał protokół przekazania terenu budowy.

Przy podpisaniu umowy obecni byli także członkowie Rady Powiatu Grajewskiego Maria Gwiazdowska i Waldemar Tadeusz Wieczorek, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków – Małgorzata Cybula oraz Dyrektor ds. Przygotowania i Realizacji Robót – Edward Maciejewski

Inwestycja przewiduje wykonanie nowej nawierzchni o szerokości 3 m na długości 1339 m, chodnika na odcinku 307 m, a także pobocza utwardzonego na odcinku 399 m. W celu zapewnienia bezpieczeństwa szczególnie mieszkańcom wsi Rydzewo-Pieniążek w miejscach szczególnie niebezpiecznych, utworzone zostaną elementy wymuszające ograniczenie prędkości takie jak wyspa dzieląca na jezdni ulokowana przed wjazdem do miejscowości i wyniesione przejście dla pieszych spełniające funkcję progu zwalniającego, które znajdzie się w okolicy przystanku autobusowego. Plany przewidują również rozbudowę trzech skrzyżowań w celu usprawnienia ruchu w ich obrębie. Wykonane zostaną zjazdy do gruntów i posesji prywatnych, oznakowania pionowe na całej długości oraz oznakowania poziome w miejscach tego wymagających.

Koszt zadania oszacowani na ponad 2 mln 400 tys. zł. Na zadanie Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 973 tys. zł. Reszta kwoty pokryta będzie ze środków własnych Gminy Radziłów i Powiatu Grajewskiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress