Podziękowania Dyrektora Filharmonii Kameralnej dla Starosty Grajewskiego i Burmistrza Szczuczyna

0

23 października 2016 r. w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św.Michała Archanioła odbyło się uroczyste zakończenie XII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”.

W trakcie koncertu, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Kameralnej Jan Miłosz Zarzycki wręczył podziękowania za wsparcie finansowe festiwalu m.in.:
-Zygmuntowi Kruszyńskiemu – Staroście Grajewskiemu,
-Arturowi Kuczyńskiemu – Burmistrzowi Szczuczyna.

Na koncert licznie przybyli mieszkańcy z całego regionu, a także parlamentarzyści i samorządowcy, wśród których byli m.in.:
-Mieczysław Bagiński – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego,
-Stanisław Kossakowski – Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego.

Organizatorem festiwalu, który rozpoczął się 4 września b.r. była Filharmonia Kameralna im.Witolda Lutosławskiego w Łomży. Dyrygentem Filharmonii Kameralnej wraz z Chórem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku był Jan Miłosz Zarzycki. Ostatni koncert festiwalu dedykowano pamięci Prezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego, w 5. rocznicę Jego śmierci.

Koncerty festiwalu odbyły się również między innymi 11 września 2016 r. w Kościele pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie oraz  18 września 2016r. w Kościele pw. NMP. w Szczuczynie.

powiatgrajewski.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress