Policjant z Grajewa wyróżniony przez szefa MSWiA

0

Kilka dni temu obezwładnił pijanego, który piłą łańcuchową groził sąsiadom, a teraz otrzymał wyróżnienie do szefa MSWiA. Mł. asp. Krzysztof Ciszyński, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, znalazł się w grupie 10 dzielnicowych uhonorowanych przez ministra Mariusza Błaszczaka.

Nietypowe zdarzenie rozgrywało się w sobotę we wsi Wierzbno pod Grajewem. Wzywający policję mieszkańcy alarmowali, że pijany mężczyzna wymachuje włączoną piłą motorową i starszy dzieci. Gdy patrol dotarł na miejsce mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie i wymachiwał przed funkcjonariuszami włączoną na pełnych obrotach piłą i groził im śmiercią. Mł. asp. Krzysztof Ciszyński przy użyciu gazu i pałki obezwładnił agresywnego „pilarza”. Okazało się, że 26-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 
– To jest właśnie etos służby, który staramy się przywrócić i umocnić w polskiej policji. To buduje zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy – zaznaczył Mariusz Błaszczak podkreślając wyjątkowe zachowanie policjantów. 

Zatrzymany przez policjanta z Grajewa mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa gróźb karalnych, czynnej napaści na funkcjonariuszy i naruszenia miru domowego i decyzją sądu został zamknięty na trzy miesiące w areszcie tymczasowym.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress