Pomoc dla producentów mleka – projekt rozporządzenia

0

Do konsultacji społecznych został przedstawiony projekt rozporządzenia w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych.

Projekt został przedstawiony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 10 listopada 2015 r.

Wsparcie będzie udzielone aktywnym producentom mleka, który:

  1. 31 marca 2015 r. posiadał kwotę indywidualną dla dostaw lub kwotę indywidualną dla sprzedaży bezpośredniej (lub sumę tych dwóch dostaw) nie niższą niż 15 000 kg i nie wyższą niż 250 000 kg mleka
  2. w dniu złożenia wniosku o udzielenie pomocy posiada co najmniej 3 krowy typu użytkowego: mleczny lub kombinowany, w wieku przekraczającym 24 miesiące, zgłoszone do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt.

Jeśli producent mleka ubiegający się o wsparcie w dniu 31 marca 2015 r. nie posiadał kwoty indywidualnej dla dostaw i kwoty indywidualnej dla sprzedaży bezpośredniej, wsparcie może być udzielone, jeżeli objął w posiadanie gospodarstwo producenta mleka, który spełnia powyższe warunki.

Wsparcie będzie przyznane do każdego kilograma mleka lub przetworów mlecznych, wyprowadzonego przez producenta do obrotu w roku kwotowym 2014/2015, w ilości nie większej niż wysokość posiadanej kwoty indywidualnej. Szacunkowa wysokość wsparcia może wynieść 2 grosze do kilograma mleka (ok. 0,019044643 zł).

Wsparcie będzie udzielane na wniosek producenta mleka, w drodze decyzji administracyjnej, przez dyrektora oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego.
Projekt wsparcia ukazał się na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Oliwia Pawłowska

Źródło: ODR.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress