„Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich”.

0

Ułatwianie różnicowania działalności gospodarczej, zakładania i rozwoju małych firm to cel kolejnego działania PROW 2014 – 2020. W pierwszym kwartale 2017 roku ruszy nabór wniosków w poddziałaniu „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich”.

Pomoc w postaci premii 100 tys. zł może uzyskać beneficjent „Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa, lub rolnik, małżonek rolnika, domownik ubezpieczony w pełnym zakresie w KRUS, którego wielkość ekonomiczna gospodarstwa, nie przekracza 15 tys. euro oraz pracuje w gospodarstwie położonym na obszarze gminy wiejskiej, miejsko – wiejskiej z wyłączeniem miast powyżej 5tys mieszkańców, lub miejskiej z wyłączeniem miejscowości ponad 5000 mieszkańców.

Pomocy nie mogą otrzymać beneficjenci „Młodego rolnika”, „Restrukturyzacji małych gospodarstw” z PROW 2014 – 2020 i „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej” z PROW 2007 – 2013.

Więcej informacji nt. warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej można pozyskać ze na strony internetowej www.minrol.gov.pl zakładka PROW 2014 – 2020, lub dowiedzieć się u specjalistów w najbliższym Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego (PZDR).

Joanna Morzuch

PZDR w Suwałkach

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress