Pomysł na siebie – własna firma

0

Niemal 154 mln zł od grudnia 2013 r. przeznaczono na pożyczki w ramach programu „Wsparcie w starcie”. Dzięki programowi udzielono ponad 2,5 tys. pożyczek w tym ponad 2,4 tys. na podjęcie działalności gospodarczej oraz 63 na utworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej.Tylko w tym roku udzielono 522 pożyczek na kwotę ponad 33,2 mln zł.

Z jakiego wsparcia można skorzystać?

  • niskooprocentowane pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej, maksymalna kwota pożyczki to ponad 80 381,60 zł, pożyczka udzielana jest na okres 7 lat,
  • niskooprocentowane pożyczki na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Maksymalna kwota pożyczki to ponad
    24 114,48 zł,
  • bezpłatne szkolenia i doradztwo dla pożyczkobiorców.

Kto może skorzystać z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej?

  • absolwenci szkół i wyższych uczelni,
  • studenci ostatnich lat studiów,
  • bezrobotni.

Kto może ubiegać się o pożyczkę na tworzenie nowych miejsc pracy?

  • absolwenci szkół i wyższych uczelni, studenci ostatnich lat studiów, bezrobotni, w tym pożyczkobiorcy korzystający z pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej (po co najmniej 3 miesiącach spłacania rat kapitałowo-odsetkowych),
  • podmioty prowadzące działalność gospodarczą, żłobki i kluby dziecięce, niepubliczne szkoły i przedszkola.

Gdzie zgłosić się po pożyczkę?

Pożyczki udzielane są za pośrednictwem pośredników finansowych. Działają oni na terenie całego kraju, który podzielony został na regiony i makroregiony. Dzięki temu zapewniono łatwy dostęp do programu. Lista pośredników finansowych wraz z danymi kontaktowymi zamieszczona jest na stronie internetowej www.wsparciewstarcie.bgk.pl.

Szczegółowe informacje o programie „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”dostępne są na stronie: http://wsparciewstarcie.bgk.pl

Kto najczęściej korzysta z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej?

Ponad 65,6 proc. pożyczkobiorców to osoby bezrobotne. Niemal 30 proc. stanowią absolwenci szkół i wyższych uczelni, a 6,3 proc. to studenci ostatnich lat studiów. Pożyczkobiorcami są prawie w 47,5 proc. osoby w wieku 30 lat i więcej. W większości są to mężczyźni (58,5 proc.). Pożyczki przeznaczane są najczęściej na otwarcie działalności usługowej (1392 umów) oraz handlu (665 umów). W ramach programu powstał m.in.: gabinet protetyki słuchu, pracownia stolarska, salon fryzjersko-kosmetyczny czy żłobek.

Dlaczego warto ubiegać się o pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej?

„W Polsce jest bardzo dużo młodych ludzi, którzy mają pomysł na biznes, lecz brakuje im pieniędzy. Coraz częściej młodzi uciekają od pracy na etacie, chcą tworzyć „coś swojego”, chcą łączyć pracę z pasją i ten Program im to umożliwia”– powiedziała Weronika Stefaniak właściciel klubu ZEBRA Fitness specjalizującego się w zajęciach na trampolinach ‚Fit and Jump’.

„Przekułam swoją pasję do stylizacji wnętrz i wzornictwa w sposób na życie. Udział w programie oraz pozyskanie pożyczki pozwoliły mi na realizację marzenia. Głównym atutem były preferencyjne warunki, na których otrzymałam pożyczkę, co w łatwy sposób umożliwiło mi realizację celu, o którym od dawien dawna marzyłam” – powiedziała Barbara Dębicka-Szpara właściciel firmy Autorskie Studio Mebli i Wnętrz DĘBICKI DESIGN.

„Do złożenia wniosku o pożyczkę przekonali mnie znajomi oraz rodzice. Mówili, że jeśli nie spróbuję to będę na pewno żałować. Dla mnie wzięcie udziału w programie było trafioną decyzją ponieważ moja pasja, czyli jeździectwo stało się sposobem na zarabianie na życie. Nie ma nic lepszego niż praca połączona z pasją. Robię to co kocham.” – powiedziała Paulina Pezda właściciel firmy Stajnia Eliskir.

Źródło:MPRiPS

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress