Poseł Mieczysław Baszko dołączył do Porozumienia

0

Kolejny poseł dołącza do Zjednoczonej Prawicy. Mieczysław Baszko – wybrany w 2015 r. z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego – w sobotę na konferencji w Białymstoku ogłosił wstąpienie do Porozumienia. To dwunasty poseł Porozumienia w Sejmie VIII kadencji.

Na konferencji Jarosław Gowin zaznaczył, że to duże wzmocnienie dla ugrupowania i Zjednoczonej Prawicy – „Przystąpienie posła Baszki to Porozumienia jest kolejnym etapem wzmacniania obozu Zjednoczonej Prawicy, nie tylko tutaj na Podlasiu, ale w skali całej Polski”

W poniedziałek poseł opuścił Klub Parlamentarny PSL i jednocześnie wstąpił do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W oświadczeniu Mieczysław Baszko stwierdził, że powodem jego decyzji jest prowadzenie dalszej pracy na rzecz rozwoju Podlasia, „w szczególności na rzecz samorządu i jego mieszkańców”.

Po wstąpieniu Mieczysława Baszko Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość będzie liczył 238 posłów.

Mieczysław Baszko jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, nauczycielem specjalizującym się w organizacji i zarządzaniem sportem. Na Podlasiu jest szczególnie znany z pracy w samorządzie wojewódzkim, w którym zasiadał nieprzerwanie od 2007 r. – najpierw jako Radny Sejmiku Województwa, następnie jako Członek Zarządu, Wicemarszałek i Marszałek Województwa Podlaskiego. Do Sejmu został wybrany w 2015 r. z listy PSL w okręgu wyborczym nr 24 (Białystok). Jest członkiem Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą, w tym zastępcą przewodniczącego Podkomisji stałej ds. mniejszości polskiej na Litwie.

Porozumienie jest partią polityczną, która powstała w wyniku połączenia dotychczasowej Polski Razem Zjednoczonej Prawicy z Republikanami, środowiska wolnościowymi i samorządowymi. Założycielem i Prezesem Porozumienia jest Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress