Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

0

We wtorek 26 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. członkowie Komisji i zaproszeni goście – żołnierze przedstawiciele Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki, którym  przewodniczyła pani kapitan Rennard Anne. Posiedzenie prowadził Starosta Grajewski  Zygmunt Kruszyński.

Zgodnie z porządkiem posiedzenia omówiono oraz przeanalizowano zagrożenia (w zakresie pożarowym, publicznym, sanitarnym i weterynaryjnym) i aktualny stan bezpieczeństwa na terenie powiatu. Z informacji przekazanych przez poszczególnych przedstawicieli służb, inspekcji i straży wynika, iż na terenie naszego powiatu podejmowane działania profilaktyczne w zakresie ochrony ludzi i mienia, którepowodują  wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Omówiono również działania kontrolne i profilaktyczne w zakresie zapewnienia bezpiecznego wypoczynku letniego.  W dyskusji zwrócono uwagę na obowiązywanie nowych przepisów dotyczących kąpielisk. Zgodnie z nowymi przepisami miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli mogą funkcjonować przez okres nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym i to od Burmistrza czy Wójta będzie zależało w którym miesiącu „kąpielisko” będzie czynne. Nie wiadomo do końca dlaczego ustawodawca wprowadził takie ograniczenie. Po przedstawieniu oceny bezpieczeństwa spotkanie zakończyło się dyskusją i wymianą poglądów. Na zakończenie posiedzenia Starosta Powiatu Grajewskiego Zygmunt Kruszyński, starosta podziękował wszystkim obecnym za szereg podejmowanych działań i inicjatyw w zakresie ochrony ludności. Podkreślił bardzo dobrą współpracę wszystkich służb i instytucji  w dbałości  o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Podziękował również gościom obecnym na posiedzeniu Komisji  i wręczył  pamiątki – artykuły promujące nasz powiat.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x