Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

0

We wtorek 26 marca 2019 r. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku pod przewodnictwem Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda. Zgodnie z porządkiem posiedzenia omówiono oraz przeanalizowano zagrożenia występujące bądź mogące wystąpić na terenie powiatu, w tym zagrożenia cyber przestępczością i oszustwa na tzw wnuczka, urzędnika, policjanta itp. Stwierdza się wzrost przypadków (prób) tego typu oszustw, oraz prób oszustwa cyber przestępczością. Oszustwa te polegają na tym, iż do instytucji oraz osób prywatnych przesyłane są różnego rodzaju informacje np. dotyczące niezapłaconej faktury lub innego zobowiązania. Informacje te bardzo często zwierają załącznik, po otwarciu którego uaktywnia się wirus, mogący „zainfekować” nasz komputer lub wykraść nasze dane np. numery, dane bankowe, lub hasła dostępowe. Z informacji uzyskanych od policji wynika, iż na szczęście jest coraz wyższa świadomość społeczeństwa, w tym szczególnie ludzi starszych, lecz oszuści nie rezygnują i wymyślają coraz inne sposoby okradania. Każdy przypadek- próbę takiego oszustwa należy zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

Informację nt zagrożeń pożarowych przekazał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. W I kw. br zanotowano wzrost ilości pożarów. W okresie wiosennym plagą jest również wypalanie traw i pozostałości roślinnych. Pożary te stwarzają zagrożenie dla budynków i terenów leśnych. Strażacy prowadzą aktualnie kampanię profilaktyczną pt. „Stop pożarom traw” i apelują
o rozwagę i zaprzestanie tego typu praktyk tj. wypalania traw.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny omówił bieżącą sytuację dotyczącą zwiększonego zachorowania na grypę, stwierdził, że nie można mówić o epidemii, lecz trzeba pamiętać, iż „sezon grypowy” trwa i stanowi zagrożenie szczególnie dla dzieci i ludzi starszych. Innym bardzo poważnym zagrożeniem jest odra – choroba trochę u nas zapomniana, lecz w niektórych państwach (szczególnie bloku wschodniego) przynosząca śmiertelne żniwo. Odra jest bardzo poważną chorobą zakaźną. Najlepszym sposobem ochrony przed wirusem są szczepienia ochronne.

Na zakończenie posiedzenia Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Waldemar Remfeld podziękował wszystkim obecnym za szereg podejmowanych działań i inicjatyw w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego. Podkreślił bardzo dobrą współpracę wszystkich służb i instytucji w dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Trzeba mieć również świadomość, że poziom bezpieczeństwa nie zależy tylko od służb i instytucji publicznych, ale od wszystkich obywateli.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress