Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

0

W dniu 10 czerwca 2020 r. Starosta Grajewski zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem Burmistrzów i Wójtów z terenu powiatu, tematem którego była analiza zagrożeń związanych z COVID-19 i bieżącej sytuacji w tym zakresie. Szczegółowe dane dotyczące COVID -19 przedstawił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie. Wg danych na dzień 10.06.2020r. na terenie powiatu potwierdzono zakażenie koronawirusem u 18. mieszkańców powiatu, z których 15. przebywa w izolacji domowej, a 3. w szpitalu. Stan tych osób nie wymaga umieszczenia ich w specjalistycznym szpitalu zakaźnym. 185 osób przebywa w kwarantannie domowej, a 8 osób objęto nadzorem epidemiologicznym. Służby sanitarne cały czas prowadzą wywiad epidemiologiczny i dalszą izolację osób, które mogłyby mieć kontakt z osobami, u których potwierdzono zakażenie. Szpital Ogólny w Grajewie, przygotowuje się (zwiększa ilość łóżek) do ewentualnego przyjęcia dodatkowych osób z potwierdzonym wynikiem testu, a nie wymagających leczenia w placówkach specjalistycznych. Burmistrz Grajewa poinformował, iż w związku z obecną sytuacją na terenie miasta, w uzgodnieniu z proboszczami poszczególnych parafii, nie odbędą się w Święto Bożego Ciała procesje ulicami miasta. Zebrani w wypowiedziach stwierdzali, iż na taką sytuację – wzrost ilości zakażeń na terenie miasta, miało niewątpliwie wpływ „rozluźnienie dyscypliny społecznej”- nieprzestrzeganie przez wielu mieszkańców naszego powiatu zasad bezpieczeństwa i ograniczeń określonych przez służby sanitarne w związku z epidemią.

Starosta Grajewski i wszyscy uczestnicy posiedzenia, jeszcze raz apelują o rozsądek i rozwagę, o przestrzeganie określonych zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to obowiązku prawidłowego stosowania maseczek zakrywających nos i usta, częstego mycia i dezynfekowania dłoni oraz przedmiotów, z którymi mogła mieć styczność osoba zakażona oraz przestrzegania tzw dystansu społecznego. Zwrócono się do pracodawców, aby zwiększali świadomość pracowników nt skutków pandemii i zaleceń oraz nakazów profilaktycznych. Ustalono, iż w najbliższym czasie (w poniedziałek lub wtorek) zorganizowane będzie następne posiedzenie i w zależności od sytuacji, podjęte zostaną decyzję mające na celu eliminację (ograniczanie) zagrożeń.

Antoni Milewski

Zastępca Przewodniczącego PZZK w Grajewie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x