Pobór krwi dla Ewy Tarnackiej- Wąsosz 24.11.2016 od godz. 9.00

0

Dzisiaj do naszej redakcji wpłynęła prośba o pomoc dla pani Ewy Tarnackiej– mieszkanki naszego regionu, która choruje na ostrą białaczkę szpikową.

Rodzina mieszkająca w Wąsoszu  w przyszłym tygodniu zorganizuje zbiórkę osób które, ofiarowałyby krew z grupy 0rh+,A+,B+ i inną dla Ewy Tarnackiej, przechodzącej ostrą białaczkę- raka szpiku kostnego. Aby pobór krwi odbył się w Wąsoszu potrzebnych jest około 40 osób i więcej. Obecnie zgłosiło się ponad 20 osób chętnych do oddania krwi, jednak jeszcze brakuje kilkunastu krwiodawców. Chora ma rzadką grupę krwi 0rh+.

TERMIN PRZYJAZDU AUTOBUSU DO POBORU KRWI, KTÓRY BĘDZIE STAŁ POD GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY I SPORTU W WĄSOSZU TO 24.11.2016R (CZWARTEK). OSOBY ZAPISANE I TE, KTÓRE CHCIAŁYBY JESZCZE DOŁĄCZYĆ ZAPRASZAMY O GODZINIE 9.00 ROZPOCZNIE SIĘ REJESTRACJA I POBÓR KRWI, ZAŚ O 13.00 ZOSTANIE ZAMKNIĘTA LISTA POTENCJALNYCH DAWCÓW. BARDZO PROSZĘ O ZABRANIE DOWODU OSOBISTEGO.

OSOBY, KTÓRE ZECHCĄ WZIĄĆ UDZIAŁ W TEJ AKCJI PROSZONE SĄ O KONTAKT  Z PANIĄ KATARZYNĄ TARNACKĄ Z WĄSOSZA tel. 86 2731018

Do tej pory zbiórki krwi z przeznaczeniem dla pani Ewy odbyły się w Łomży, Białymstoku i Ełku.

Chora Kobieta mieszkająca  w gminie Mały Płock o chorobie dowiedziała się przypadkowo robiąc kontrolne badania. Obecnie przechodzi wyniszczająca organizm chemioterapię.

Liczy się każda doba i każda kropla oddanej krwi. Dlatego zwracamy się również z prośbą do naszych czytelników o pomoc oraz udostępnianie tej wiadomości swoim znajomym.

Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do wykonywania badań kontrolnych, które mogą w bardzo wczesnej fazie rozwoju wykryć groźne choroby dzięki, czemu będzie można szybciej z nimi walczyć. Krew ratuje życie, a tym cennym darem może drugiego człowieka obdarzyć praktycznie każdy.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress