Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie z Budżetu Państwa na przejścia dla pieszych w Szczuczynie i Wąsoszu

0

Wczoraj, 27 października 2022 r., przedstawiciele Powiatu Grajewskiego w osobach: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Wicestarosta Grajewski Tomasz Cebeliński spotkali się z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim. Celem wizyty było podpisanie dwóch porozumień na zadania, które otrzymały dofinansowanie z Budżetu Państwa w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Inwestycje, na które Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie, to:

  • Przebudowa przejścia dla pieszych na starodrożu DK 61 w Szczuczynie – ul. Jana Kilińskiego w km 3+169,
  • Budowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1812B w Wąsoszu w km 5+871,5.

W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa Podlaskiego, które otrzymały dofinansowanie na różne zadania. Z terenu Powiatu Grajewskiego dofinansowanie otrzymała również Gmina Radziłów, którą reprezentował Wójt Gminy Krzysztof Milewski.

Pan Bohdan Paszkowski rozpoczęło spotkanie przemową, w której zawarł najważniejsze informacje dotyczące udzielonych dofinansowań w roku 2022. Tegoroczna edycja obejmowała takie cele programowe jak: bezpieczeństwo ruchu drogowego (przejścia dla pieszych itp.), bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej (doświetlenie czy monitoring przestrzeni publicznej) oraz element podnoszenia świadomości społecznej w zakresie różnego rodzaju niebezpieczeństw związanych z funkcjonowaniem społecznym. Wojewoda podziękował również wszystkim wnioskodawcom za aktywność w składaniu wniosków oraz za ich poziom merytoryczny, który pozwolił na akceptację 11 z 12 złożonych wniosków. Pogratulował otrzymanych środków i życzył powodzenia w realizacji zaproponowanych działań.

Łączna kwota dofinansowania uzyskanego przez Powiat Grajewski wyniosła 200 tys. zł.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x