Powiat Grajewski – sesja absolutoryjna

0

W dniu 23 czerwca 2023 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie odbyła się LXXVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego, na której radni pochylili się nad raportem o stanie powiatu grajewskiego oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu grajewskiego za 2022 r.

Po przedstawieniu przez przewodniczącego Zarządu – Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda raportu o stanie powiatu i po krótkiej jego analizie przez radnych, podjęli oni jednogłośnie uchwałę o udzieleniu wotum zaufania.

Następnie rozpoczęto procedurę absolutoryjną. Radni przyjęli uchwałą sprawozdanie finansowe powiatu oraz sprawozdanie w wykonania budżetu za 2022 r., po czym przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Janusz Marian Marcinkiewicz odczytał wniosek w sprawie udzielenia absolutorium. Po przeanalizowaniu materiałów sprawozdawczych Komisja pozytywnie oceniła wykonanie budżetu Powiatu i wnioskowała o udzielenie absolutorium. Na sesji odczytano także pozytywną opinię Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, którą otrzymano po wysunięciu w tej sprawie wniosku przez Komisję. Za przyjęciem uchwały absolutoryjnej zagłosowano jednogłośnie.

Podczas sesji podziękowano także pani Wandzie Elżbiecie Mieczkowskiej za współpracę, pomoc i wsparcie, na jakie Powiat mógł liczyć w minionym roku. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Gardocki wręczyli pani Wandzie kwiaty i drobny upominek.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress