Powiat – Wizyta Mikołaja w Przedszkolu Specjalnym w Wojewodzinie i Szpitalu Ogólnym w Grajewie

0

Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto. 6 grudnia pojawia się przedsmak świątecznej gorączki – pisanie listów do Mikołaja, myślenie o prezentach… A skąd w ogóle zwyczaj dawania sobie prezentów i czekanie na wizytę Mikołaja 6 grudnia? Historia mikołajek zaczyna się od katolickiego biskupa i świętego – Mikołaja z Miry.

Mikołajki, czyli dzień św. Mikołaja to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Zwyczajowo tego dnia maluchy otrzymują od Mikołaja prezenty, najczęściej w postaci drobiazgów, słodyczy.

Tradycji stało się zadość! Waldemar Remfeld Starosta Grajewski odwiedził dzisiaj dzieci z Oddziału Przedszkola Specjalnego w Wojewodzinie. I nie był sam, gdyż razem ze Starostą przybył gość wyjątkowy. Sam św. Mikołaj. Razem z Mikołajem podopiecznych odwiedzili również żołnierze z jednostki wojskowej Brygady Zmechanizowanej w Wojewodzinie z Dowódcą mjr. Cezarym Kasprzakiem na czele.

Dzieci otrzymały mnóstwo podarków: słodycze, owoce, produkty mleczne itp.

Choć i największą frajdą była możliwość zrobienia zdjęcia z Mikołajem.

Nie obyło się bez niespodzianki dla Mikołaja i gości od opiekunów i podopiecznych przedszkola w postaci pięknych bombek.

Następnie Starosta wraz z Bolesławem Ruszczykiem Radnym Rady Powiatu Grajewskiego odwiedzili dzieci na Oddziale Dziecięcym Szpitala Ogólnego w Grajewie, gdzie razem z Dyrektor Martą Romanowską no i oczywiście z Mikołajem, rozdali upominki najmłodszym pacjentom. Zaskoczenie dzieci było nie małe, a gości cieszył fakt, że upominki i wizyta Mikołaja wywołały uśmiechy na twarzach pacjentów. Pomysłodawcą akcji mikołajkowej w Szpitalu była Monika Stefańska Dyrektor Biura Poselskiego Kazimierza Gwiazdowskiego.

Wszystkiego najlepszego z okazji Mikołajek!

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress