Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

0

W niedzielne południe w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Podczas mszy św., którą prowadził ks. Antoni Wróblewski proboszcz parafii oraz ks. Andrzej Traczyk kapelan powiatowy strażaków powiatu grajewskiego, druhny i druhowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu, dziękowali za miniony rok oraz za wszystkie szczęśliwe powroty z akcji.

Po mszy św. zebrani goście przemaszerowali na plac Komendy Powiatowej PSP w Grajewie, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów. Na początku Komendant Powiatowy PSP w Grajewie st. kpt. Jarosław Szeszko przywitał wszystkich zaproszonych gości. Następnie przedstawił działania, jakie podjęte zostały w minionym roku, który był bardzo pracowity. Opowiedział także, w jaki sprzęt doposażone zostały jednostki, za co dziękował tym, którzy dołożyli wszelkich starań w tym kierunku.

Na uroczystości wręczone zostały strażakom liczne awanse i odznaczenia, a osobom działającym na rzecz strażaków medale „Za zasługi Dla Pożarnictwa”.

W trakcie obchodów głos zabrało wielu przedstawicieli jednostek i organizacji współpracujących ze strażą, dziękując za ich poświęcenie, zaangażowanie w trudną i pełną ryzyka pracę oraz życząc dalszego rozwoju, samych sukcesów, wsparcia św. Floriana, a przede wszystkim tylu powrotów z akcji, ilu wyjazdów.

Powiat Grajewski na uroczystości reprezentowali: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Skarbnik Powiatu Maria Lucyna Jasińska, Przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Gardocki i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Krukowski.

Więcej zdjęć dostępna jest na portalu Facebook Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress