Powitanie delegacji z białoruskiego Szczuczyna i ukraińskiego Kowla w BCK w Szczuczynie

0

Dnia 21 listopada 2017r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z dyrektorem Centrum Kultury Januszem Siemionem
i kierownikiem MDKiS Januszem Marcinkiewiczem oficjalnie powitali delegację
z partnerskich miast: ze Szczuczyna (Białoruś) i Kowla (Ukraina). Wizyta przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast jest odpowiedzią na zaproszenie Burmistrza Artura Kuczyńskiego.

Wspomniane wyżej miasta wraz z naszym polskim Szczuczynem biorą udział we wspólnym projekcie: „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska – Białoruś – Ukraina”, którego głównym celem jest propagowanie bogactwa kulturowego i różnorodności etnicznej terenów przygranicznych gminy Szczuczyn (PL), rejonu Szczuczyńskiego (BY)
i miasta Kowel (UA) w turystyce na rzecz podniesienia stopy rozwoju gospodarczego mieszkańców.

Zespół „Szczuczyniacy” z BCK przygotował powitalny program artystyczny. Nasi goście z zagranicy, dyrektorzy szkół z terenu gminy Szczuczyn i „Szczuczyniacy” po oficjalnym powitaniu zwiedzili budynek szczuczyńskiego Centrum, obejrzeli wystawy wyeksponowane w holu wystawienniczym i w Regionalnej Izbie Historii i Tradycji.

W trakcie trzydniowej wizyty (21.11. – 23.11.2017) zaproszone delegacje czeka szereg oficjalnych i roboczych spotkań na szczeblu gminnym i wojewódzkim.

Serdecznie witamy naszych gości w gminie Szczuczyn, liczymy na owocną współpracę i życzymy sukcesów we wspólnie realizowanym projekcie.

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress