Powstało Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

0

Z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji pod kierunkiem bp. Grzegorza Rysia w porozumieniu z kard. Stanisławem Dziwiszem – Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i bp. Damianem Muskusem OFM – Koordynatorem Generalnym Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 powstało Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji (MCE/IC), którego zadaniem będzie zgromadzenie ewangelizatorów z całego świata, którzy nie tylko będą świętować młodość, ale – co najważniejsze – wyjdą do swoich rówieśników ze świadectwem wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa – mówi koordynator Centrum ks. Artur Godnarski.

– Od 19 lipca do końca Światowych Dni Młodzieży będziemy obecni w Krakowie. Budujemy specjalny kampus ewangelizacyjny, gdzie będą mieszkać ewangelizatorzy. Już mamy 3,5 tys. osób, które zadeklarowały swoją obecność. Mogę podać taką ciekawostkę, że z samych Filipin przyjedzie 300 ewangelizatorów. Osoby te posługują na co dzień w swoich wspólnotach, parafiach, ruchach czy stowarzyszeniach. „Przyjadą z gotowymi programami – będą przedstawiać różnego rodzaju dramy, spektakle teatralne czy pantomimy” – dodał ks. Godnarski.

Aby dołączyć do największej ekipy ewangelizacyjnej wystarczy do końca stycznia 2016 r. wejść na stronę www.ice2016.pl i tam dokonać rejestracji.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress