Prawdziwy arsenał odnaleziony w lesie

0

Ponad 80 sztuk pocisków artyleryjskich znaleziono na terenie Nadleśnictwa Szczebra w Puszczy Augustowskiej. Na skład amunicji natrafili pracownicy leśni, którzy natychmiast powiadomili Służbę Leśną. Znaleziskiem zajęli się saperzy, którzy kilka znalezionych pocisków musieli zdetonować na miejscu.

Podczas prac leśnych, tuż pod powierzchnią ściółki, napotkano na kilka groźnie wyglądających owalnych kawałków metalu. Pracownicy leśni stwierdzili, że są to zardzewiałe pociski artyleryjskie. Powiadomiona Służba Leśna wstrzymała w tym miejscu prace gospodarcze, zabezpieczyła teren i wezwała patrol saperski z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Patrol dokładnie przeszukał miejsce znaleziska, a saperzy wykopali ponad 80 sztuk pocisków artyleryjskich. Okazało się też, że na trzech skorodowanych pociskach wyrosła sosna, obrastając korzeniami niebezpieczne znalezisko i tym samym uniemożliwiając wykopanie ich z ziemi. W tej sytuacji saperzy założyli ładunki wybuchowe i na miejscu zdetonowali pociski.

Tego typu „pamiątki” wojenne ciągle znajdowane są w lasach. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie. Apelujemy do wszystkich osób spacerujących po lasach, aby nie zbierały takich przedmiotów. W przypadku zauważenia materiałów wybuchowych należy szybko powiadomić odpowiednie służby lub administrację najbliższego nadleśnictwa.

mylomza.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress