Programować każdy może! – warsztaty dla nauczycieli

0

Programowanie to podstawowa umiejętność w dzisiejszym świecie. Uczy rozwiązywania problemów, kreatywności i pracy w grupie. Pomaga tworzyć aplikacje i wprowadzać w życie najbardziej szalone pomysły. Każdy z nas powinien mieć możliwość tworzenia czegoś, co może zmienić świat.

W dniu 30.03.2017 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyły się warsztaty „Programować każdy może”. Nauczyciele SP w Niedźwiadnej w składzie: Pan dyrektor Krzysztof Grunwald, pani Hanna Dzięgielewska, pani Katarzyna Grabowska – Wizner, pani Brygida Kurzątkowska oraz pani Jolanta Nerkowska wzięli udział w tym wydarzeniu. Warsztaty były podzielone na trzy panele:

Programowanie to nie czarna magia. Jak przełamywać bariery w nauce nowych technologii przy użyciu robota Photon
Sphero i Osmo czyli jak w interesujący sposób nauczyć dzieci programowania
Konstruowanie i programowanie robotów LOFI.

Celem szkolenia było przygotowanie nauczycieli do wprowadzania elementów programowania w pracy z uczniami. SP w Niedźwiadnej w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła w pilotażu programowania” wprowadziła w roku szkolnym 2016/2017 innowacyjny projekt pt.: „Moja pasja? – Programowanie”. Warsztaty, w których uczestniczyli nauczyciele stały się doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy oraz poznania nowych kreatywnych sposobów uczenia.

SP w Niedźwiadnej

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress