Projekt BCK w Szczuczynie i Amnesty International

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz pierwszy przystąpiła do projektu „Wszyscy Ludzie Rodzą się Wolni i Równi” realizowanym przez Amnesty International ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W ramach projektu bibliotekarze przeprowadzili warsztaty dla seniorów na temat społeczno-politycznych kontekstów współczesnych migracji oraz analizy przekazów medialnych i promowania praw człowieka w mediach społecznościowych.

Uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej wzięli udział w kampanii „Stop Hejtowi w Sieci”. Podczas dyskusji o zjawisku jakim jest hejt, uczniowie poznali pojęcie hejtu i mowy nienawiści. Ponadto wykonali też plakaty dotyczące tej tematyki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów. Dziękujemy dyrekcji SP im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej za współpracę.

Anna Wojsław

Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress