Projekt o wartości 1,8 mln zł dla Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie

0

W dniu 4 czerwca 2020 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego Starosta Grajewski Waldemar Remfeld podpisał umowę na projekt skierowany do uczniów Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie.

Celem projektu jest dostosowanie sposobów kształcenia do potrzeb na rynku pracy.

W spotkaniu uczestniczyła również pani Wanda Mieczkowska – radna wojewódzka.

Beneficjenci – Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr, Fundacja Science Point i Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży – otrzymają łącznie ponad 5,5 mln zł dotacji.  Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) 2014-2020.  

Fundacja Science Point w partnerstwie z Instytutem Rozwoju Gospodarczego i Powiatem Grajewskim dotację wykorzysta na projekt skierowany do 55 uczniów klas o kierunkach: technik pojazdów samochodowych oraz technik logistyk oraz do 13 nauczycieli tych kierunków w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie. Będą oni realizowali program rozwojowy, obejmujący m.in.: kursy zawodowe i staże, pomoc stypendialną. W ramach projektu zostaną również doposażone pracownie zawodowe. Projekt wart jest 1,8 mln zł, a dotacja wyniesie 1,7 mln zł.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x