Projekt Polska-Białoruś-Ukraina= sukces Szczuczyna!

0

Z nieskrywaną radością i dumą informuję, iż łącznie ponad pięć lat pracy, a w szczególny sposób ostatnie dwa przyniosły efekt w postaci pozyskanego dofinansowania na remont i przebudowę naszego Stadionu Miejskiego.
W dniu wczorajszym na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju została opublikowana lista projektów, które otrzymały wsparcie finansowe z programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Jesteśmy na 12 miejscu krótkiej bo siedemnastomiejscowej listy szczęśliwców.
Najpierw podziękowania, które należą się
wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, każdy z nich, nawet ci, których praca z pozoru nie jest związana z naszym zadaniem, swoją postawą sprawili, że inni mogli poświęcić się wielomiesięcznej pracy,
– Referatowi Inwestycyjnemu tj. Waldemar Filipkowski, Bogusław Ramotowski i Anna Romaniuk. Ludzie ci wielokrotnie przekraczając wszelkie ograniczenia, bariery, czasami nawet rozsądek razem ze mną wierzyli w powodzenie naszych działań.
– w sposób szczególny chciałbym podziękować naszym partnerom ze Szczuczyna na Białorusi oraz Kovla na Ukrainie (Wasyl Baitsym) za tysiące przemierzonych kilometrów, doby rozmów, analiz i planów oraz serce, które nie zna granic,
– wielu osobom tu w Polsce, jak również za wschodnią granicą, którzy pomagali w każdy z możliwych sposobów, żeby się udało.
Informacja o pozyskanej dotacji w wysokości 2 351 020,00 euro jest dla nas wszystkim wielkim świętem, ale również olbrzymim wyzwaniem jakim będzie realizacją projektu „Transgraniczne centra dialogu kultur”.
Jesteśmy jednak sprawdzonym zespołem, co pozwala wierzyć w powodzenie naszych działań!
Co powstanie?
– Nowoczesna arena multikulturalna z terenem zielonym (boiskiem), trybunami w części zadaszonymi.
– Budynek administracyjno-organizacyjny z szatniami, salami i zapleczem sanitarnym.
– Drogi dojazdowe, parkingi.
– Tereny rekreacyjne, ścieżki spacerowe i rowerowe.
– Zbiornik wodny z miejską plażą, pomostem widokowym.
– Kładka dla pieszych od strony ul. Nadstawnej.
– Alejki spacerowe, teren wystawowo-targowy.
oraz wiele, wiele więcej…
Zakres projektu obejmuje również spotkania i wymianę transgraniczną między partnerami.
Podobne obiekty powstaną w miastach partnerskich.
Czekają nas dwa lata pracy.

Burmistrz Szczuczyna
Artur Kuczyński

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress