Przebudowa DP nr 1787B na odcinkach w m. Czarna Wieś i Tama z budową kładki pieszo-rowerowej na Kanale Kuwaskim

0

Powiat Grajewski przy współpracy z Gminą Rajgród rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W ramach zadania pn. „Przebudowa DP nr 1787B na odcinkach w m. Czarna Wieś i Tama z budową kładki pieszo-rowerowej na Kanale Kuwaskim” przebudowane będą: droga na łącznej długości 1663 m, dwa skrzyżowania z drogami publicznymi i dwa przystanki autobusowe. Wyremontowany będzie most przez Kanał Kuwaski oraz wybudowana kładka pieszo-rowerowa na kilku odcinkach o łącznej długości 1270 m.

Dzisiaj, 16 sierpnia 2023 r., podpisana została umowa z Edwardem Maciejewskim przedstawicielem wykonawcy, którym zostało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o. Umowę podpisali Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie w obecności Wicestarosty Grajewskiego Tomasza Cebelińskiego, członka Zarządu Powiatu Grajewskiego Tadeusza Wieczorka i Inspektora Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Moniki Organek.

W trakcie spotkania uczestniczył także Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki, który podpisał Protokół przekazania terenu pod realizację zadania.

Całkowita kwota inwestycji wyniesie prawie 6 mln zł. Kwota pokryta będzie z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 3 771 600,00 zł oraz środków własnych z budżetu Powiatu Grajewskiego i Gminy Rajgród.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress