Przebudowa dróg gminnych

0

W dniu 06 marca 2018 roku Gmina Szczuczyn podpisała umowę o przyznaniu pomocy na projekt pn. Przebudowa dróg gminnych na ulicach Stodolna, Wiśniowa i Spokojna w mieście Szczuczyn oraz drogi gminnej w miejscowości Niedźwiedzkie gm. Szczuczyn. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji wynosi 476 965,24 zł a udzielona dotacja pokryje 63,63% tej kwoty, czyli 303 492,00 zł.

21 lutego 2018r. został ogłoszony przetarg nieograniczony w celu wyłonienia Wykonawcy, który wykona nowe nawierzchnie dla następujących dróg:

1) Droga gminna w miejscowości Niedźwiedzkie o nawierzchni bitumicznej,
2) Drogi gminne w miejscowości Szczuczyn o nawierzchni z kostki brukowej betonowej:
a) ulica Stodolna,
b) ulica Wiśniowa,
c) ulica Spokojna.

Budowa w/w odcinków dróg rozpocznie się wiosną 2018r. natomiast zakończenie prac zaplanowano na 10 września 2018r.

Dzięki dofinansowaniu jakie udało się pozyskać Gmina Szczuczyn będzie bogatsza o kolejne utwardzone odcinki dróg, które przez fakt swojej „uboczności”, do tej pory czekały na nowe nawierzchnie utwardzone. Ulice Spokojna, Wiśniowa i Stodolna wykonane zostaną z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm, wraz z chodnikami o szerokości odpowiadającej poruszaniu się pieszych. Z kolei odcinek drogi w miejscowości Niedźwiedzkie zostanie wykonany z betonu asfaltowego w konstrukcji 4 cm warstwa ścieralna i 4 cm warstwa wiążąca, na solidnej podbudowie z kruszywa łamanego. Po zakończeniu zadań współfinansowanych w ramach PROW 2014-2020, na terenie naszej gminy pozostanie już niewiele odcinków dróg nieutwardzonych.

um.szczuczyn.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress