Przebudowa dworu w Niećkowie

0

W dniu dzisiejszym (31 maja) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa dworu w Niećkowie”. Stronami umowy są: Powiat Grajewski reprezentowany przez Starostę Grajewskiego – Waldemara Remfelda i Wicestarostę Powiatu Grajewskiego – Tomasza Cebelińskiego oraz firma NON-BOX z Białegostoku, której przedstawicielem jest Barbara Sarna-Tykocka. Przy podpisaniu umowy obecni byli także: Maria Gwiazdowska, Sławomir J. Ginel i Waldemar T. Wieczorek – członkowie Zarządu Powiatu Grajewskiego oraz Małgorzata Cybula – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków.

Koszt przygotowania dokumentacji wyniesie 72.000,00 zł. Na jej wykonanie Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Podlaskiego w wysokości 53.000,00 zł. Pozostała kwota pokryta będzie ze środków własnych powiatu.

Projekt obejmie wiele aspektów technicznych i budowlanych, które muszą być wykonane zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Obejmą one między innymi opracowanie: mapy do celów projektowych, ekspertyzy konstrukcji budynku, inwentaryzacji architektonicznej, dokumentacji projektowej wszystkich niezbędnych branż (m.in. projekty: budowlany, instalacji sanitarnej, wodociągowej, elektrycznej i inne), projektu wykonawczego i technicznego, przygotowanie wniosków do różnego rodzaju pozwoleń itp. Ze względu na duży zakres prac i obecny stan zabytku, datę końcową na opracowanie dokumentacji ustalono na koniec listopada 2021 roku.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress