Przebudowa mostu w Szymanach

0

Do 22 kwietnia został przedłużony termin składania ofert na wykonanie zadania pn.: „Przebudowa mostu przez rz. Ełk w m. Szymany km 0+980 drogi powiatowej Nr 1797B”.

Na to zadanie Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie wysokości 3 500 000,00 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – informuje Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld.

Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski niejednokrotnie podkreśla, iż wsparcie finansowe jakie samorządy otrzymują z RFIL jest niezwykle ważne, ponieważ bez nich nie było by szans na realizację wielu inwestycji.

Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Grzegorz Gardocki, dodaje, że przebudowa mostu jest świetną inicjatywą, która przyniesie same korzyści. Po pierwsze: bezpieczeństwo – ponieważ ruch, który tu się odbywa bardzo często jest pominięciem drogi krajowej 61 przez kierowców jadących od strony Białegostoku w kierunku Augustowa. Po drugie, dużą szansę rozwoju będą miały firmy znajdujące się na tym terenie, bo jednak bez mostu o dobrej nośności nie ma szans żeby odbywał się tutaj ciężki ruch kołowy.

Na remont mostu mieszkańcy czekają już od lat. Pan Sawicki, który mieszka tuż przy moście zwraca uwagę, że ruch w Szymanach jest bardzo natężony, zwłaszcza w okresie letnim, niejednokrotnie do tego stopnia, że miejscowość robi się zakorkowana.

Przebudowa mostu ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress