Przebudowa przejść dla pieszych w Szczuczynie i Wąsoszu

0

1 grudnia 2022 r. w gabinecie Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda podpisano dwie umowy na następne przejścia dla pieszych w powiecie grajewskim.

Umowy z ramienia Powiatu Grajewskiego podpisał Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie w obecności Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda, Wicestarosty Grajewskiego Tomasza Cebelińskiego oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Małgorzaty Cybuli, z ramienia wykonawcy natomiast Piotr Lipski właściciel Firmy Handlowo-Usługowej „Mag-Bud” z Grajewa.

Umowy obejmują zadania inwestycyjne pn. „Przebudowa przejścia dla pieszych na starodrożu DK 61 Szczuczynie – ul. Jana Kilińskiego w km 3+169” i ,,Budowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1812Bw Wąsoszu w km 5+871,5”, które będą wykonane w systemie zaprojektuj i wybuduj. W obu przypadkach poza budową przejść dla pieszych zostaną przebudowane także odcinki dróg pozostające w obszarze ich oddziaływania.

Wartość obu inwestycji to kwota prawie 270 tys. zł, na które Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” w wysokości 200 tys. zł. Reszta kosztów zostanie pokryta ze środków własnych Powiatu Grajewskiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress