Przesłanie Marszałka Województwa Podlaskiego do mieszkańców regionu

0

Jerzy Leszczyński został wybrany do objęcia funkcji Marszałka Województwa Podlaskiego 9 listopada 2015r. Nowy marszałek zwrócił się do mieszkańców województwa z przesłaniem, którego treść prezentujemy .

Szanowni Państwo!
9 listopada Sejmik Województwa Podlaskiego, wymaganą większością głosów, wybrał mnie na Marszałka Województwa Podlaskiego. Nie ukrywam, że jestem dumny, iż będę mógł pracować dla naszego regionu na tej zaszczytnej funkcji. Uważam, że praca w Zarządzie Województwa, którą wykonuję od niemal roku to nie tylko przywilej, ale także wielki obowiązek i odpowiedzialność. Teraz ta odpowiedzialność jest jeszcze większa. Chciałbym Państwa zapewnić, że będę pełnił funkcję Marszałka Województwa Podlaskiego w atmosferze kontynuacji dotychczasowych, pozytywnych działań na rzecz rozwoju, spokojnej pracy i wsłuchiwania się w głos mieszkańców naszego województwa.
Przed nami wiele zadań: wdrażanie nowej perspektywy budżetowej UE na lata 2014 – 2020, wzmocnienie edukacji, w tym szkolnictwa zawodowego, poprawa infrastruktury komunikacyjnej w całym regionie, dalszy rozwój podlaskiego rolnictwa i obszarów wiejskich, działania na rzecz ochrony zdrowia i zwiększenia bezpieczeństwa wewnętrznego województwa w kontekście obecnej sytuacji międzynarodowej. W moim przekonaniu nasze województwo, aby realizować te i wiele innych ważnych zadań potrzebuje zgodnej współpracy ponad politycznymi podziałami. Obiecuję Państwu, że będę ją podejmował zawsze gdy będzie to możliwe. Obecna, powyborcza sytuacja pokazuje, że będziemy potrzebowali również dobrego współdziałania z nowym rządem, tak, aby Podlaskie wykorzystało stojące przed nim szanse rozwojowe. Liczę tu także na liczną reprezentację Województwa Podlaskiego w Sejmie i
Senacie. Działając zgodnie razem możemy osiągnąć dla regionu naprawdę wiele. Dialog i współpraca, tak dla mnie ważne, potrzebne będą nadal także w obszarze dobrosąsiedzkich relacji samorządów – zarówno naszych sąsiednich województw, jak i przedstawicieli regionów z zagranicy. Nawiązaliśmy wiele pozytywnych kontaktów między innymi z m.in. z partnerami z Litwy i Białorusi w sferze gospodarczej, transportowej, czy kulturalnej i będę robił wszystko aby te kontakty w dalszym ciągu rozwijać. Wiem, że kompetentne działania i zgodna współpraca Zarządu Województwa, Rządu RP, samorządów lokalnych, partnerów społecznych i innych podmiotów, są fundamentem efektywnej polityki rozwoju. Podlaskie zasługuje na rozwój budowany w zgodnej pracy, do czego się zobowiązuję.

Z wyrazami szacunku
Jerzy Leszczyński

Źródło: https://www.wrotapodlasia.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress