„Przyjaciele planety Ziemia”

0

W poniedziałek 02 listopada w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie  odbyły się warsztaty twórcze pt. „Przyjaciele planety Ziemia” w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Głównym celem warsztatów było wspieranie działań proekologicznych wśród najmłodszych. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z takimi pojęciami jak: segregacja śmieci, recykling, rodzaje odpadów i dowiedziały się, co robimy z odpadami organicznymi i niebezpiecznymi tj. zużyty sprzęt AGD i RTV, baterie, leki i opakowania po nich. W dalszej części każde z dzieci losowało przedmiot  z magicznego worka. Wylosowane przedmioty (odpady) dzieci wrzucały do odpowiednich pojemników – czyli kładły na przygotowane wcześniej kolorowe kartki papieru z napisami: szkło, papier i plastik.

Wspólne czytanie opowiadania Wojciecha Widłaka pt. „Marta i ufoludek” było inspiracją do własnoręcznego stworzenia ufoludków z dostępnych materiałów wtórnych. Na zakończenie zajęć nastąpiła prezentacja stworków i nadanie im imion oraz pamiątkowe zdjęcie.

Biblioteka Miejska w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress