Przysięga wojskowa w Kolnie

0

Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej …” tymi słowami blisko 80 ochotników złożyło dziś (22.09.2023 r.) przysięgę na terenie niedawno powstałej jednostki Wojskowej w Kolnie, gdzie tworzony jest batalion zmotoryzowany wchodzący w skład 1. Dywizji Piechoty Legionów.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem raportu Ministrowi Obrony Narodowej Mariuszowi Błaszczakowi przez gen. dyw. Norberta Iwanowskiego, po którym odśpiewano hymn Polski. Następnie żołnierze wymówili słowa, w których ślubowali bronić niepodległości i granic naszego kraju.

W trakcie uroczystości Minister Mariusz Błaszczak wręczył medale wyróżnionym żołnierzom, którzy odebrali je w obecności swoich najbliższych.

W swojej wypowiedzi Minister pogratulował wszystkim nowo zaprzysiężonym żołnierzom, dziękując im za odwagę i chęć służenia Ojczyźnie, zachęcając równocześnie innych do wstąpienia w szeregi wojska. Podkreślił także, że obronność kraju w obliczu zagrożenia płynącego zza wschodniej granicy jest obecnie niezmiernie ważna. Zapewnił, że rząd wykonał i nadal będzie wykonywał szereg zadań zwiększających bezpieczeństwo kraju, czego dowodem jest nie tylko dzisiejsza uroczystość, ale także otwieranie nowych jednostek szczególnie w województwach sąsiadujących ze wschodnią granicą.

Na zakończenie odbył się przemarsz żołnierzy oraz defilada wozów bojowych.

W uroczystości udział wziął Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress