Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii

0

W dniu wczorajszym (07.10.2015r.) Państwo Markiewiczowie prowadzący Pracownię Konserwacji Zabytków w Białymstoku zmontowali na wolnym placu za kaplicą odrestaurowany nagrobek Marysieńki Zawodzińskiej zm. dn. 6 marca 1887 r. Przypominamy, że ten figuralny nagrobek był mocno zniszczony. Postać klęczącego aniołka pozbawiona była głowy i jednego skrzydła.

       Prace konserwatorskie przy aniołku zostaną zakończone za tydzień, kiedy to nagrobek zostanie pokryty impregnatem w celu wzmocnienia jego powierzchni. Restauracja tego nagrobka sfinansowana została ze środków zebranych w czasie I kwesty z cyklu „Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii”.

            Zgodnie z wcześniejszą umową państwo Markiewiczowie zdemontowali do konserwacji mocno zniszczoną figurę Madonny z nagrobka znajdującego się po prawej stronie przed kaplicą. Członkowie Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” oraz wolontariusze będą kwestować w tym roku przez trzy dni (od soboty 31 października do poniedziałku 02 listopada włącznie), a zgromadzone środki zostaną przeznaczone na odrestaurowanie Madonny.

            Prace konserwatorskie na szczuczyńskim cmentarzu prowadzone są za zgodą ks. proboszcza Roberta Zielińskiego i wiedzą Urzędu Konserwacji Zabytków.

Prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” Janusz Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress