Rehabilitacja 25 plus w powiecie grajewskim!

0

W dniu 09 października 2019 r. Pan Waldemar Remfeld – Starosta Grajewski podpisał w imieniu Powiatu Grajewskiego umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację pilotażowego programu PFRON „Rehabilitacja 25 plus”.

Program adresowany jest do podmiotów prowadzących OREW (Ośrodki rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawcze) i ORW (ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze).
W ramach tego programu ww. placówki mogą zapewnić dzienny pobyt niezatrudnionym osobom niepełnosprawnym będącym absolwentami OREW bądź ORW w wieku powyżej 25 roku życia, bądź absolwentami SPdP (szkół specjalnych przysposabiających do pracy) w wieku powyżej 24 roku życia, z niepełnosprawnością intelektualną (w tym sprzężoną z innymi niepełnosprawnościami), jeżeli osoby te nie są objęte rehabilitacją społeczną w placówkach dziennej aktywności (np. środowiskowych domach samopomocy czy warsztatach terapii zajęciowej).

Miło nam poinformować, iż nasz wniosek o przyznanie środków PFRON na realizację pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus” został zaopiniowany pozytywnie i do powiatu grajewskiego w roku szkolnym 2019/2020 trafi 240 000,00 zł. Pieniądze te pozwolą pomóc dla prawie 100 osób z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi
w utrzymaniu samodzielności, niezależnym życiu i pracy. Przyznane w ramach programu dofinansowanie przeznaczone będzie się m.in. na całodzienne usługi opiekuńcze, aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej, a także zawodowej. Jednostką realizującą program w powiecie jest Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x