Relacja z odbioru ul. Przemysłowej

0

Dzisiaj (26.06.2026 r.) odbył się odbiór końcowy zadania inwestycyjnego pn.  „Przebudowa DP nr 1808B ul. Przemysłowej w Grajewie – etap II”.

Zakres robót obejmował m.in. usunięcie drzew i krzaków, rozbiórkę elementów drogi, roboty odwadniające wraz z budową kanalizacji deszczowej, wykonanie podbudowy pod zjazdy, skrzyżowania, wyniesienia, przekopy, chodniki, zatoki, położenie nawierzchni z betonu asfaltowego, budowęchodników oraz drogi pieszo-rowerowej oraz zjazdów i zatok. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom ruchu powstało wyniesione przejście dla pieszych wraz z jego doświetleniem, a droga została oznakowana pionowo i poziomo oraz oświetlona.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 1 756 770,31 zł. Na zadanie to Powiat pozyskał dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej 2025 w wysokości 672 047,86 zł. Reszta kosztów pokryta będzie ze środków własnych budżetów Powiatu Grajewskiego i Miasta Grajewo.

Wykonawcą robót jest „Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe” w Piszu Sp. z o.o.

W podpisaniu protokołu odbioru końcowego uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy oraz Powiatu Grajewskiego, który reprezentowali Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Grajewski Maria Gwiazdowska, Członek Zarządu Powiatu Bolesław Ruszczyk, p.o Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie Barbara Szuba, Inspektor w Zarządzie Dróg Powiatowych w Grajewie Jarosław Olszewski i Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie Małgorzata Cybula.

Udostępnij:

Skomentuj

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress