Relacja z Rodzinnych Świątecznych Warsztatów Kulinarnych

0

Z gotowaniem jest trochę jak ze śpiewaniem: jeden lubi, drugi nie, jeden potrafi, drugi… dobrze, jak robi to tylko dla siebie… Na pewno jednak każdy powinien, chociaż od czasu do czasu, przynajmniej spróbować coś samemu upichcić. Bowiem każda taka aktywność, to wartość dodana w rozwoju osobistym człowieka, poprzez nabycie nowych umiejętności, czy sprawdzenia swoich możliwości w kuchni, a w przypadku gotowania w formie warsztatów, także okazja do wspólnego biesiadowania oraz znakomity pomysł na niebanalne spędzenie wspólnie czasu.

W sobotę, 2 grudnia 2023 r., w zabytkowym Dworze w Niećkowie, odbyły się kolejne z warsztatów organizowanych przez Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz Zespół Szkół w Niećkowie. Znowu była okazja by spróbować swoich sił w kuchni, przygotowując lokalne potrawy, wśród których znalazły się: zupa krem z białych warzyw, polędwiczki sous vide, sałatka podana w serowym koszyczku oraz tak lubiane przez wszystkich pierniczki.

Rodzinne Świąteczne Warsztaty Kulinarne poprowadziły niezawodne nauczycielki przedmiotów żywieniowych z Zespołu Szkół w Niećkowie, panie: Katarzyna Duda i Beata Zielińska, które, jak na szefowe kuchni przystało, kolejny raz zachwyciły wszystkich swoją merytoryczną wiedzą i świetnymi pomysłami na smakowite potrawy.

Podzieleni na grupy uczestnicy warsztatów, pod czujnym okiem naszych Pań, sprawnie przygotowali poszczególne dania. Kolejnym etapem kulinarnego wtajemniczenia była sztuka platingu, czyli układania, dekorowania i serwowania posiłku. Najmłodszym oczywiście najlepiej wychodziło ozdabianie pierników.

Dziękujemy każdemu za uczestnictwo w warsztatach, za miłą zabawę, a prowadzącym za profesjonalne przekazanie wiedzy.

Było to ostatnie w tym roku wydarzenie związane z rewitalizacją Dworu w Niećkowie, możliwą dzięki środkom pozyskanym w ramach grantu otrzymanego w Konkursie „Nasz Zabytek” z Fundacji Most the Most. Proszę się jednak nie martwić, ponieważ już od marca 2024 r. ruszamy z kolejnymi zajęciami. Na pewno nie zabranie nam pomysłów na inne, równie ciekawe wydarzenia, dlatego nie zapominajcie śledzić na facebook’u strony Powiatu Grajewskiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress