Relacja z Rodzinnych Warsztatów Kulinarnych

0

W sobotę, 5 sierpnia 2023 r., w Dworze w Niećkowie, odbyły się kolejne z warsztatów organizowanych przez Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie. Tym razem uczestnicy spróbowali swoich sił w kuchni, przygotowując lokalne potrawy, wśród których znalazły się pierś z kurczaka w occie balsamicznym i żurawinie, kluski półfrancuskie obsmażane, mrowisko oraz koszyczki czekoladowe z serkiem marscapone i sezonowymi owocami.

Rodzinne Warsztaty Kulinarne poprowadziły nauczycielki przedmiotów żywieniowych z Zespołu Szkół w Niećkowie, panie: Katarzyna Duda i Beata Zielińska, które posiadają przygotowanie pedagogiczne oraz wieloletnie doświadczenie w nauce zawodu.

Uczestnicy warsztatów podzieleni zostali na cztery grupy, tak aby każda z grup przygotowała jedną z potrwa. Pomimo wielu osób znajdujących się w kuchni, praca szła sprawnie. Najwięcej zabawy mieli oczywiście najmłodsi uczestnicy, którzy przygotowywali czekoladowe koszyczki. Podjadanie czekolady i owoców jest najmilszym zajęciem w gotowaniu 😉. Kiedy dania były już gotowe, prowadzące pokazały, jak nałożyć dania na talerz, tak by wyglądały zachęcająca i apetycznie. Po dekoracji talerzy wszyscy udali się do sali, w której nakryty był już stół, aby razem w miłej atmosferze spróbować przyrządzonych dań.

Aby opisać jak smaczne były potrawy, tylko jeden opis przychodzi mi do głowy – Palce lizać!

Dziękujemy każdemu za uczestnictwo w warsztatach, za miłą zabawę, a prowadzącym za profesjonalne przekazanie wiedzy.

Dla każdego chętnego do skorzystania w następnych zajęć, polecamy śledzić nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/ , bądź profil Zespołu Szkół w Niećkowie: https://www.facebook.com/zsnieckowo, gdzie zawsze zamieszczamy plakaty o planowanych wydarzeniach.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x