Relacja z z Europejskich Dni Dziedzictwa Europejskiego w Muzeum Mleka w Grajewie

0

W dniu 12.09.2020 r. po raz drugi do ogólnoeuropejskiego projektu Europejskich Dni Dziedzictwa włączyło się Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka. Tegorocznym tematem przewodnim wydarzenia było hasło „Moja Droga…”

W pierwszej części spotkania uczestnicy wydarzenia wzięli udział w prelekcji wygłoszonej przez Michała Tomczaka pt. „Moja droga do spełnienia marzeń – Morskie opowieści, czyli rejsy Darem Młodzieży”. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści, obejrzeniu krótkich filmików z wypraw, oraz barwnych zdjęć przyszedł czas na przygotowany przez pana Michała konkurs, a mianowicie krótki test z morskich opowieści. Uczestnicy chętnie zabrali się do wypełniania testu, ponieważ nagrodą dla zwycięzcy była czapka marynarska. Na zakończenie pierwszej części spotkania odbył się szybki kurs z wiązania węzła marynarskiego – dzieciaki chętnie przyglądały się a następnie brały czynny udział w nauce wiązania.

W drugiej części programu odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci z recyklingu „Morskie statki”. Uczestnicy połączyli przyjemne z pożytecznym. Wykonali super zabawkę z używanych wcześniej materiałów. Statki będą ciekawą ozdobą dziecięcych pokoi.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, promujący wartość dziedzictwa kulturowego. Jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Współorganizatorami akcji są: Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. EDD jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

CTM-MM

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress