Remont Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego w Szpitalu Ogólnym w Grajewie

0

W czwartek 9 lipca br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła na Sejm Kazimierza Gwiazdowskiego, Radnej Sejmiku Województwa Podlaskiego Wandy Elżbiety Mieczkowskiej, Przewodniczącego Rady Powiatu Grajewskiego Grzegorza Gardockiego, Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda oraz Dyrektora Szpitala Ogólnego w Grajewie Sebastiana Wysockiego. Tematem rozmów była przebudowa Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego Szpitala Ogólnego w Grajewie, która odbywa się w ramach projektu pn. „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa Sars-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego”.

Oddział zakaźny istnieje od około 40 lat. Stan techniczny placówki jak i wyposażenie pozostawiały wiele do życzenia. Nieszczelne okna, wymagające remontu pomieszczenia, czy słabe oświetlenie jak i meble i łóżka „prosiły się” o wymianę. Remont, który trwa od niedawna był możliwy dzięki pozyskanemu dofinansowaniu wynoszącemu niemal 4,5 mln zł. Prace obejmują gruntowną modernizację poczynając od prac sanitarnych, elektrycznych, stworzenia sali izolacyjnych dla pacjentów z chorobami zakaźnymi, zamontowania windy, wymiany drzwi i okien, czy monitoringu wewnątrz budynku poprzez stworzenie rampy podjazdowej i drogi przeciwpożarowej na zewnątrz. To bardzo ważna inwestycja, która ma na celu podniesienie komfortu nie tylko dla przebywających na oddziale pacjentów, ale także dla obsługującego ich personelu. Wszyscy byli zgodni, iż potrzeby dostrzegane przez rząd, a także podejmowane obecne i przyszłe działania pozwolą zmodernizować placówki służby zdrowia na wysokim standardzie.

Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada 2020 roku.

Na zakończenie spotkania Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Grzegorz Gardocki i Starosta Grajewski Waldemar Remfeld przekazali dyrektorowi szpitala zakupiony ze środków budżetu powiatu przenośny aparat USG.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress