Rocznica nadania imienia szkole

0

Dnia 5 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej odbyły się obchody trzeciej rocznicy nadania jej imienia Zesłańców Sybiru. Uroczystość ta była połączona z zakończeniem projektu gruntownej termomodernizacji budynku. Te wydarzenia stały się okazją do zaproszenia wielu znamienitych osób.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi, Proboszcz Parafii p.w. św. St. Biskupa i Męczennika w Niedźwiadnej ks. Roman Łempicki, Burmistrz Szczuczyna Pan Artur Kuczyński, Zastępca Burmistrza Pan Krzysztof Zalewski, Sekretarz Urzędu Pani Jolanta Budzińska , inni pracownicy U.M. w Szczuczynie, byli dyrektorzy szkoły, radni Rady Miejskiej w Szczuczynie, dyrektorzy i kierownicy jednostek, szkół i instytucji kulturalnych z terenu gminy Szczuczyn oraz rodzice. Nie zabrakło również tych, których imię nosi szkoła, czyli Sybiraków.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Sybiraka oraz powitaniem zaproszonych gości. Następnie uczniowie przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do wydarzeń i sytuacji w jakiej znaleźli się nasi rodacy skazani na zesłanie.
Po wystąpieniach gości uczestnicy uroczystości, udali się na krótką wycieczkę po budynku szkoły i do pomieszczeń maszynowni, w której mogli zobaczyć nowoczesny system ogrzewania, oparty na pompach ciepła.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress