RODZINNY GALIMATIAS

0

Dnia 09.03.2023r. w naszej bibliotece odbyły się zajęcia ruchowo – sensoryczne ph. „Rodzinny Galimatias”. Podczas spotkania maluchy pod bacznym okiem swoich mam gołą stópką badały różnorodne faktury i materiały pokonując sensoryczny „tor przeszkód”, woreczkami
z grochem rzucały do celu, pełzały w tunelu, a także bujały się w przytulnym kocu. Nasi milusińscy chętnie wzięli udział w muzycznej zabawie ruchowej, ale ich buźki wyjątkowo rozpromieniły się na wieść, że będą malowały twarze swoich mam… Na naszym spotkaniu zagościły również wierszyki masażyki oraz masaże różnymi przedmiotami (tj. piłeczka, wałek do malowania), które wywołały wiele radości. Jednak zajęcia szczególnie uwielbiane przez dzieci to te na których można się wybrudzić, coś wysypać, pomieszać, dlatego to właśnie zabawa z makaronem, ryżem grochem oraz tworzenie piasku kinetycznego skradły serca naszych najmłodszych.

Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań. Ale pamiętajmy, że nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu.

Bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Kreatywna akademia malucha”, więcej informacji niebawem.

Anna Akus-Szklarzewska

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress