Rozbiórka dworca

0

W ciągu ostatnich kilku lat wielokrotnie powracał temat problematycznych budynków po byłych poczekalniach dworcowych, znajdujących się w przy ulicy Kolejowej w Grajewie. Pawilony wybudowane jeszcze w latach 80 obecnie nie są wykorzystywane i niszczeją. Na szczęście decyzją samorządu powiatowego pawilony mają zniknąć jeszcze w tym roku.

Już podjęto odpowiednie kroki rozpoczynając realizację zadania p.n. ,,Rozbiórka dwóch budynków – pawilony typ C-13 zlokalizowanych na działce nr 4997 przy ul. Kolejowej w Grajewie”. Wykonawcą robót będzie firma Przedsiębiorstwo Robót Lądowych Mielechowicz Jacek ul. Mickiewicza 1 lok.49, 19-300 Ełk, wybrana w wyniku zapytania ofertowego, która zrealizuje zadanie na łączną kwotę 23 616,00 zł. Na realizację zadania Powiat Grajewski pozyskał dotację celową od Wojewody Podlaskiego.

Zakres prac obejmuje dokonanie rozbiórki dwóch budynków – pawilonów typu C – 13 zlokalizowanych na działce nr 4997 przy ul. Kolejowej w Grajewie. W jego ramach zakładane jest wykonanie demontażu instalacji elektrycznej i sanitarnej, robót rozbiórkowych konstrukcji drewnianej budynków, oraz robót rozbiórkowych betonowych, robót ziemnych, wywóz gruzu i materiałów rozbiórkowych.

W obecnym stanie budynki nie nadają się do użytkowania i stwarzają zagrożenie dla osób postronnych które często włamują się do tych obiektów. Ponadto nie można pominąć kwestii wizerunkowej jaką inwestycja przyniesie miastu, gdyż rozbiórka ma jednocześnie na celu uporządkowanie przestrzeni publicznej dworca.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress