Rozbudowa drogi powiatowej nr 1807B na odcinku Wierzbowo – Boczki Świdrowo

0
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” p.n.:

,,Rozbudowa drogi powiatowej nr 1807B na odcinku Wierzbowo – Boczki Świdrowo

mająca na celu:

skrócenie czasu dojazdu do drogi krajowej nr 61 oraz poprawę komfortu życia mieszkańców miejscowości Wierzbowo i Boczki Świdrowo poprzez ,,Rozbudowę drogi powiatowej nr 1807B na odcinku Wierzbowo – Boczki Świdrowo” o długości 3,32 km współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania:

„Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Powiat Grajewski informuje, iż realizuje I etap operacji p.n.: ,,Rozbudowa drogi powiatowej nr 1807B na odcinku Wierzbowo – Boczki Świdrowo”, polegający na opracowaniu dokumentacji technicznej i uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. W ramach realizacji I etapu operacji Powiat Grajewski zlecił:  

1) wykonanie badań geologicznych podłoża gruntowego oraz opracowanie dokumentacji geotechnicznej  z przeprowadzonych badań,
2) opracowanie mapy do celów projektowych wraz z wniesieniem do zasobu geodezyjnego,
3) opracowanie dokumentacji geodezyjno-prawnej podziału działek w ilości 95 szt., w obrębie miejscowościWierzbowo oraz Boczki -Świdrowo, Gmina Grajewo, wraz z wniesieniem do zasobu geodezyjnego i uwierzytelnieniem map podziałóworaz zakupił niezbędne kopie mapy ewidencyjnej, wykazy podmiotów oraz wykazy działek ewidencyjnych przyległych do drogi powiatowej nr 1807B położonych na terenie Gminy Grajewo.

Jednocześnie Powiat Grajewski informuje, iż w fazie opracowywania dokumentacji projektowej, przez Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie, zaistniała kolizja istniejących urządzeń energetycznych z projektowaną rozbudową drogi powiatowej nr 1807B na odcinku Wierzbowo – Boczki w miejscowości Wierzbowo gm. Grajewo. Zgodnie z warunkami usunięcia kolizji, które Powiat Grajewski otrzymał z PGE Dystrybucja S.A. w celu usunięcia występującej kolizji,Powiat Grajewski zlecił Wykonawcy, posiadającemu stosowne uprawnienia, wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego, zawierającego oddzielną część dotyczącą przeniesienia urządzeń elektroenergetycznych, a także uzgodnienie dokumentacji projektowej z PGE Dystrybucja S.A., w zakresie przeniesienia kolidujących urządzeń elektroenergetycznych.

Mając na uwadze czas, jaki niezbędny jest na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, przedłużono, wcześniej zaplanowany na kwiecień 2018 r., termin realizacji I etapu realizacji operacji do końca listopada 2018 r.

Po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, Powiat Grajewski ogłosi przetarg nieograniczony w celu wyłonienia Wykonawcy robót budowlanych, których zakończenie zaplanowano na czerwiec 2019 r.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x