S16 – droga do rozwoju!

0
#S16 Droga do rozwoju!
Pod tym hasłem w dniu dzisiejszym, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Szczuczynie spotkali się parlamentarzyści oraz samorządowcy, dla których idea budowy arterii komunikacyjnej wschód – zachód jest działaniem priorytetowym.
Jako reprezentanci wielu grup społecznych: mieszkańców, przedsiębiorców, rolników, instytucji i organizacji rozmawiano na temat możliwości zainicjowania kolejnych działań wspierających inicjatywę Rządu, Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wszyscy zgodnie podkreślali, że droga S16 w przebiegu Węzeł Guty – Knyszyn to szansa na:
– prawdziwą obwodnicę Grajewa, Moniek i Knyszyna,
– minimalną ingerencję w przyrodę, szczególnie w wariancie nr 1 biegnącym w zasadniczej części po śladzie drogi krajowej nr 65,
– rozwój inwestycyjny całego regionu i to nie tylko gmin, przez które przebiegała będzie trasa, ale również gmin sąsiednich,
– pozyskanie nowych inwestorów i rozwój lokalnych rynków pracy,
– uzyskanie tak niezbędnego połączenia z portami morskimi,
– poprawa komunikacji i przede wszystkim bezpieczeństwa,
– dopełnienie drogowego oblicza i potrzeb Województwa Podlaskiego.
Co ważne, wszyscy podkreślali również to, iż nie zależy im na budowaniu opozycyjnego podejścia do kwestii związanych z przebudową drogi krajowej DK8 z Białegostoku do Augustowa. Widzimy, że GDDKiA uruchomiła planowane w Programie Budowy 100 obwodnic działania związane z budową obwodnic: Suchowoli, Sztabina, Białobrzegów i Augustowa. Gotowa już dokumentacja dla rozwiązania 2+1 po oddaniu do użytkowania Via Balticy pozwoli na budowę drogi dopasowanej do natężenia ruchu. A łącznika wschód – zachód w postaci przedłużenia drogi S16 od Węzła Guty do Węzła Knyszyn i drogi S19 nikt i nic nie jest w stanie zastąpić.
Poseł Kazimierz Gwiazdowski przypomniał o aktywnie działającej grupie posłów, którzy w ramach prac parlamentarnych czuwają nad losami tejże inwestycji.
Obecny na spotkaniu poseł Stefan Krajewski razem z Radnym Sejmiku Woj. Podlaskiego Wojciechem Grochowskim również wyrazili jednoznaczne poparcie dla omawianych i wspieranych rozwiązań.
Samorządowcy z Radziłowa, Wąsosza, Szczuczyna, miasta Grajewo, gminy Grajewo, Powiatu Grajewskiego, Goniądza, Moniek, Trzciannego i Knyszyna poruszyli wiele praktycznych kwestii, przedstawiając swoje stanowiska. Z powodu wcześniej zaplanowanych obowiązków w spotkaniu nie mógł wziąć udziału prezydent Ełku, który mimo nieobecności jednoznacznie opowiedział się za niezbędnością budowy drogi S16 oraz zadeklarował włączenie się w kolejne podejmowane działania.
Zebrani podkreślili, że celem tego i kolejnych spotkań ma być właśnie połączenie działań i wysiłków na rzecz realizacji inwestycji jaką jest budowa drogi S16. Ponownie jako najbardziej optymalny wskazano wariant nr1 z trzech zaproponowanych na bieżącym etapie inwestycyjnym.
„Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do Szczuczyna, żeby rozmawiać o inwestycji dla nas wszystkich niezwykle ważnej. Dziękuję za pozytywną atmosferę spotkania oraz merytoryczną dyskusję i do następnego razu, który z pewnością nastąpi, bo droga S16 to rzeczywiście szansa na rozwój!” – powiedział na zakończenie spotkania burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński
Źródło: UM Szczuczyn
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress