Samorządowcy Powiatu Grajewskiego na Obchodach Święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

0

Obchody Święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczęły się w środę, 13 lipca a zakończyły w piątek 15 lipca. Gospodarzem uroczystości był dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, pułkownik Jarosław Gromadziński.
Obchody Święta rozpoczęły się od meczu z lokalnymi samorządowcami. Zawodnicy obydwu drużyn z poświęceniem i pełnym zaangażowaniem podeszli do rozgrywki. Pomimo wyrównanej gry więcej szczęścia mieli ZAWISZACY ustanawiając ostatecznie wynik meczu na 6:2.
Kolejnym punktem programu był wieczorny występ „Kabaretu pod Wyrwigroszem” w amfiteatrze Twierdzy Boyen. Przed kabaretonem wystąpiły dzieci żołnierzy 15GBZ z Klubu Karate Kyokushin prezentując swoje umiejętności.
W czwartek podsumowano działalność klubów garnizonowych z Giżycka i Orzysza, a wieczorem w amfiteatrze na plaży miejskiej w wysłuchano przepięknego koncertu w wykonaniu orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
W piątek obchody rozpoczęły się od upamiętnienia Zawiszaków, którzy odeszli na wieczną wartę. W parafii cywilno – wojskowej pw Ducha Świętego Pocieszyciela, odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich żołnierzy oraz pracowników wojska 15 GBZ. Sumę celebrował Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej Romuald Kamiński. Koncelebrę sprawował nowy duszpasterz Zawiszaków ks. kpt. Stanisław Denys.
Punktualnie o godzinie 11.00 Dowódca 15 GBZ płk dypl. Jarosław Gromadziński przyjął meldunek o gotowości do uroczystości od Szefa sztabu brygady ppłk. Jerzego Sulimy. Podczas uroczystej zbiórki nadano Tytuły „Przyjaciela Zawiszaka” oraz wręczono Odznaki Pamiątkowe 15 GBZ. W trakcie przemówienia gospodarza uroczystości na Plac Piłsudskiego wjechał rycerz Zawisza Czarny i oddał honor dowódcy oraz pododdziałom brygady. Po okolicznościowych przemówieniach pododdziały przegrupowały się do defilady.
Kulminacją uroczystości okazał się największy w historii Wojska Polskiego pokaz walki wręcz przygotowany przez Zawiszaków – współczesnych rycerzy. Wystąpiły 3 chorągwie (240 żołnierzy). Po południu dla dzieci zorganizowano gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami na świeżym powietrzu.
Na wspólne świętowanie z giżycką brygadą na zaproszenie dowódcy 15 GBZ – pułkownika Jarosława Gromadzińskiego przybyło wielu gości. Wśród osób które uświetniły swoją obecnością uroczystość znaleźli się m.in. Wojewoda Warmińsko – Mazurski Pan Artur Chojecki oraz Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pani Sylwia Jaskólska, samorządowcy Powiatu Grajewskiego: Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Pani Alicja Rutkowska, Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Pan Stanisław Kossakowski oraz Burmistrz Miasta Grajewo Pan Dariusz Latarowski.

fot. 15GBZ

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x